Тритонів часто плутають з ящірками. Але ящірки відносяться до плазунів, тритони — до земноводних.
Тритони живуть у місцевостях з помірним кліматом, зимою вони ховаються під гілки і камені, заповзають в нори (на відстані біля 50 метрів від водойми) і впадають у сплячку.
На території СНД проживає три види тритонів — малоазійський, гребінчатий та звичайний. Гребінчатий вважається найкрасивішим — у нього є невелики гребінь, животик має жовтий або помаранчевий колір.
Тритони доволі беззахисні тварини, тому їм потрібно бути винахідливими, щоб захистити потомство. Самка тритона ховає ікру у природніх схованках у водоймі, а якщо немає схованок, то загортає ікру у листя рослин, які ростуть у воді.
Тритонів можна побачити доволі рідко, але якщо є водойма, яка їм підходить для проживання, наприклад, велика та глибока калюжа з чистою водою, їх може зібратися в одному місці декілька десятків особин.
Тритони можуть відрощувати втрачену частину тіла. Вони можуть вмерзнути у лід зимою, але навесні розмерзають і продовжують звичайне існування. На жарі без води тритони можуть повністю висохнути, але після дощу вони швидко відновлюються.
Comentarios