На території України розповсюджена вогняна саламандра. За однією з версій, таку назву вона отримала через те, що ховається під деревами і у випадку, коли їх застосовують для розведення вогню, змушені швидко утікати від жару. Але також можливо, що таку назву їм дали через яскраві плями на шкірі або через те, що спеціальні залози біля очей виділяють отруту, яка у людини може викликати печіння, якщо потрапить на слизисту оболонку.
Саламандри люблять більш теплий клімат, аніж тритони. Вони зимою не впадають у сплячку. Але, імовірно, в такому холодному кліматі, як українські Карпати, де вони водяться, в морози вони рухаються мало. У холодні часи вони збиваються в групи по декілька десятків чи сотень особин під коренями дерев і товстим шаром опалого листя. Найбільша тварина із земноводних — велетенська саламандра, вона сягає у довжину два метра, с масою до семидесяти кілограмів. Вона проживає у водоймах Східного Китаю.
Саламандри у минулому вважалися дуже отруйними. Вони насправді мають отруйні залози за очима, які виділяють невелику кількість обпалюючої рідини. Це отрута — нейротоксин, може викликати у тварини, яка спробує її з’їсти, параліч, аритмію та судоми. Незважаючи на це на неї полює вуж, хижі риби, кабани, птахи. Для людини саламандри не є надто небезпечники, але при потраплянні на слизову оболонку яд може викликати печіння, крім того, можливі алергічні реакції. Так що краще не ризикувати і в руки не брати.
Саламандри зазвичай харчуються комахами, але також може їсти невеликих жаб і тритонів.
Не зважаючи на те, що саламандра — земноводна тварина, вона погано плаває, навіть може втонути у глибокій воді. Водойми використовують тільки для відкладення ікри.
Commenti