Жаби іноді мають нарости, які люди помилково називають бородавками, але все ж ця невірна назва прижилася. Серед жаб є отруйні особини, причому отрутою вкривається шкіра, очевидно, щоб тварину ніхто не з’їв.
В амазонських лісах живуть дуже отруйні жаби-дереволази. Вони мають яскравий колір, що є попередження для хижаків про те, що вони не є їжею, а є небезпечною отрутою. Індіанці змазували свої стріли циєю смертельно небезпечною отрутою, зіскрібаючи її зі шкіри. Рекордсмен по отруйності живе у Колумбії — отрути однієї листової жаби під назвою укокі вистачає на обробку 50 стріл.
У тропічних лісах жаби, які живуть на деревах, можуть жити поза водоймами, але все одно селяться в місцях з підвищеною вологою. Це пов’язано з тим, що дихають вони не тільки легенями, але і шкірою, яка для нормальної роботи дихальної функції повинна бути зволоженою.
За допомогою задніх лап жаби можуть добре стрибати, це їм допомагає пересуватися, а також втікати від хижаків — за мить ця тварина може зіскочити з високого берега у водойму і опинитися за межами досяжності. Мальки, які з’являються з ікри, схожі на рибку, оскільки у них довгий хвіст. Коли вони підростають, хвіст зникає.
Найбільші особини належать до виду голіафів. Вони в довжину від кінчика витягнутих лап до кінчика носа сягають довжини майже метр (це найбільші особини, зазвичай вони на 20 — 30 сантиметрів менші), маса — до трьох кілограмів. Найменша зустрічається на території Бразилі, вона у довжину менше одного сантиметра.
Деревні жаби не можуть сховатися у воду при настанні небезпеки. Тому вони маскуються — колір шкіри часто відповідає кольору оточуючого листя. У Південній Америці живе трикутна квакша, колір шкіри якої схожий на кору дерева, що робить її невидимою на стовбурі дерева.
У випадку небезпеки один з видів жаб може трохи пролетіти по повітрі — на лапах є перетинки, які мають достатню площу при розкритих лапках для успішного планерного польоту з дерева.
В Чилі живе дарвіновська жаба, самець якої виношує в роті ікру, поки не народяться маленькі пуголовки.
Існує гавкаюча квакша, яка видає звуки, які схожі на гавкання. Схожі звукові ефекти створюються з мішками на голові, які роздуваються настільки, що розміри тварини подвоюються.
У Північнічні Америці живе жаба-бик. Вона харчується рибою, молюсками, іноді навіть пташенятами. Назва походить від того, що він видає звуки, схожі на мукання бика. Ці хижаки сягають довжини 20 сантиметрів, маса — до 700 грамів.
Криклива жаба, яка живе у Північній Америці, настільки орієнтується у просторі, що добирається до місця свого проживання навіть якщо її завезти на невелику відстань від дому (але в цілком незнайому місцевість).
У південному Суринамі живе голубий дереволаз, який світиться на яскравому світлі, наче фосфор. Шкіра красивого темно-сапфірового кольору виділяє отруту, яка є небезпечною для хижаків і для людини.
Comments